Kapat
İnternet 67 views 0

WordPress Web Sitesi Nasıl Açılır

WordPress açık kaynak kodlama, herhangi bir ücreti olmayan, geliştirilebilen, kurulumu ve kullanımı kolay olan içerik oluşturucu bir yönetim sistemi. Adım adım hızlı ve kolay WordPress nasıl kurulur?

Domain Ve Hosting

WordPress’i kurmadan önce yapmanız gereken domain (alan adı) almanızdır. Com, net, gov gibi uzantıları olan ve sitenizin adını vereceğiniz kısımdır. Ör: www.alanadı.com gibi. Daha sonra paylaşım yapacağınız resim, dosya, yazı gibi konuların internet ortamında ziyaretçilerin ulaşabilmesi ve sizin bu verileri saklayacağınız bir disk alanı olan hosting almalısınız.

Domain Almak için türkiyede isimtescil.net, ihs.com.tr öneriririm.

Hosting için Güzel Hosting, Veridyen, Netinternet vs. siteleri öneririm.

Domain ile hostingi aldıktan sonra Domaini hostinge entegre etmeniz gerekecek. Hosting firmasının verdiği ns1 ve ns2 (DNS) adreslerini

websitesi

websitesi2

Dns adreslerini domaine entegre ettikten 3-4 saat sonra yönlenmiş olacaktır. artık tarayıcınıza siteadi.com yazdığınızda  boş bir sayfa çıkacaktır hosting içine birşey atmadıysanız.

WordPress Kurulumu

WordPress resmi sitesi üzerinden son sürüm olan dosyaları indirerek kurulum için ilk adım atılmış olur. Filezilla veya Cpanel aracılığı file manager (dosya yöneticisi)dan zip içerisindeki dosyaları public_html içerisine gönderin. (filezilla üzerinden yapılan işlem olarak anlatılmaktadır.) bu işlem yapıldıktan sonra, yapılandırma dosyaları yarat yazan butona tıklanır. Karşınıza başlık kısmında WordPress yazan bir sayfa çıkacaktır. Sayfa altında devam edebiliriz yazan buton tıklanır. Cpanel veri tabanı oluşturulur ve sonrasında gelen sayfada veritabanının adı, veritabanı kullanıcının adı ve veritabanı parolası girilir. Sayfada yer alan diğer kısımlara dokunmadan geçiyoruz. Karşınıza çıkacak kurulum sayfasından şimdi kuruluma başlayabiliriz yazısı tıklanır ve WordPress kurulumunda sona doğru yaklaşılır. Karşınıza çıkacak olan sayfada kurmak istediğiniz web sitenizin şifresini, kullanıcı adınızı ve web sitenizin başlığını yazıp WordPress’i kur yazan buton tıklanır. Artık WordPress kurulumunuz tamamlanmıştır. Bundan sonraki işlemler tamamen size özgün yapılacak işlemlerdir. Kategoriler ekleme işlemleri yapabilirsiniz. İletişim, hakkımızda, ürünlerimiz v.b. sayfalar ekleyebilirsiniz. Eklentiler menüsünden sosyal paylaşım siteleri için eklentiler ekleyebilir, sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkması için SEO eklentileri kurabilirsiniz. Ücretli veya ücretsiz temalar yükleyerek, yeni temalar ile sayfa görünümü değiştirebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

{goldweb}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir