Kapat
Otomobil 39 views 0

Porsche ve Audi’den elektrikli araç ortaklığı!

Otomobil üreticileri, çağımızın hızla gelişen teknolojilerinden birisi haline gelen elektrikli ve otonom araçlar konusunda pazar rekabetlerini bir kenara bırakarak, güçlerini birleştirmeyi ve bu sayede maliyetleri düşürmeyi tercih ediyorlar.

Alman basınında yer alan haberlere göre, Volkswagen Grubu çatısı altında yer alan lüks otomobil üreticisi Porsche ve Audi, maliyetleri önemli ölçüde azaltacak ortak bir platform geliştirmeyi planlıyor.

Elektrikli araç platformu ile maliyetleri düşürecekler!

Porsche CEO’su Oliver Blume, eletrikli araçlara yönelik bu platform için Audi’nin 550, Porsche’nin ise 300 kişiyi istahdam edeceğini açıkladı. Her iki marka çalışmaları tek başına yürütmeyi tercih etseydi, maliyetler yüzde 30 artacaktı.

Elektrikli araçlara geçiş sürecinde üreticilerin güçlerini birleştirmesi sektör için sevindirici bir gelişme. Bunun yanı sıra Porsche’nin ilk elektrikli otomobili olan Mission-E gelecek yıl satışa sunulacak.

Otomobil tasarımsal olarak Panamera ve 918 modellerinin harmanlanmış hali olarak görünüyor. Bunun yanı sıra Mission-E, sahip olduğu elektrikli motorları sayesinde 0-100 km hıza sadece 3.5 saniye gibi kısa bir sürede ulaşacak.

Gövdesi alüminyum, çelik ve karbon fiber karışımından yapılan aracın en dikkat çekici özelliği ise, bataryasını yüzde 80 seviyesine kadar doldurmak için sadece 15 dakikaya ihtiyaç duyması olacak.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

{goldweb}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir