Kapat
Android 54 views 0

instagram hesabı nasıl dondurulur?

instagram hesabı nasıl dondurulur?

Instagram, dünyadaki en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması. Instagram’a Türkiye’den de her gün binlerce fotoğraf yükleniyor. Bazen yediğimiz bir yemeği, bazen de çektiğimiz selfie’leri yüklüyoruz. Ancak bazen sıkılıp veya çeşitli sebeplerle geçici olarak hesabımızı kapatmak (dondurmak) isteyebiliyoruz. Bu sebeplerde genelde çiftler arasında yaşanan gerginlikler, sınav, iş yoğunluğu vs.

instagram hesabı kapatma (dondurma)

Instagram dondurma işlemini hem bilgisayardan hem de telefondan nasıl yapılacağını anlatacağım. instagram hesap dondurma işlemini bilgisayardan veya telefonunuzda bulunan internet tarayıcısını kullanarak yapabilirsiniz. Instagram uygulamasında ise instagram dondurma seçeneği maalesef yok. Boşuna aramayın 🙂

Instagram hesabını silmek yerine hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. instagram dondurma denilen bu işlem sonrasında profiliniz arkadaşlarınızdan gizlenecek, beğeni ve yorumlarınız geçici olarak kaldırılacaktır. Hesabınıza tekrar giriş yaptığınız zaman dondurmuş olduğunuz instagram hesabınız tekrar aktif hale gelecek, paylaştığınız fotoğraflar, videolar, beğeniler ve yorumlarınız geri gelecektir.

  • => instagram dondurma linki ne tıklayın.
  • Açılan sayfada “Hesabını neden kapatıyorsun” sorusuna menüden istediğiniz bir cevabı seçin.
  • Devam etmek için kutucuğuna instagram hesabınızın şifresini yazın.
  • Altta yer alan Hesabımı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklayın. Ve açılan onay penceresini onaylayın.

 

 

instagram Hesap Dondurma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Instagram dondurma işlemini gerçekleştirdiğinizde, bu işlem 24-48 saat arasında sürmektedir. Bu süre içinde instagram hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda kullanıcı bulunamadı veya şifre yanlış hatasıyla karşılaşırsınız.
  • Dondurduğunuz instagram hesabını aktifleştirmek için hesabınıza telefondan giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Instagram hesabınızı haftada 1 kez dondurabilirsiniz. Yani dondurup açtığınız instagram hesabını tekrar dondurmak için 1 hafta beklemeniz gerekmektedir.
  • Instagram hesabınızı dondurmadan önce kesinlikle şifrenizi unutmamanız gerektiğini bilin. Çünkü dondurduğunuz instagram hesabının şifresini hatırlatma veya şifresini yenileme seçeneği bulunmamaktadır.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

{goldweb}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir