Kapat
Haberler 34 views 0

Facebook beğenmedim tuşu geliyor!

Uzun bir süredir gündemde olan Facebook’un beğenmedim tuşu nihayet geliyor. Facebook tarafından da doğrulanan beğenmedim tuşu bakalım nasıl görünüyor?

 

Facebook beğenmedim tuşu doğrulandı!

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan Facebook kendisini her geçen gün yeni özelliklerle bir ileriye taşımaya çalışıyor. Bu bağlamda platform hikayeler özelliğini devre almış ve gönderiler için çeşitli ifadelerin kullanımını devreye almıştı.

Halihazırda Facebook üzerinde paylaşılan gönderilere Beğen, Muhteşem, Hahaha, İnanılmaz, Üzgün ve Kızgın ifadelerini bırakabiliyorsunuz. Ortaya çıkan bilgilere göreyse artık bu ifadelerin arasında beğenmedim ifadesi de geliyor.

Facebook’un ABD’deki Android kullanıcılarının yüzde 5’lik bir bölümünde denemeye sunduğu bu özelliği beğenmediniz gönderilerde kullanabileceksiniz.

Ardında ise neden beğenmedinizi söyleyebileceğiniz bir listede size sunulacak. Bu listede içeriğin “saldırgan” ya da “yanıltıcı” olduğu bilgisi çoksa gönderi Facebook’a bildirilecek ve gereken yapılacak.

 

Bunun yanı sıra aldığınız beğenilmemeler yorumlar veya beğeni ifadelerinin arasında direk gözükmeyecek. Buradan çıkan sonuçsa Facebook’un bu işlemi sakıncalı içeriklere karşı geliştirdiğini söylemek mümkün.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

{goldweb}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir